Firma Kao Chimigraf to hiszpański producent najwyższej jakości solwentowych i wodnych farb Flexo oraz atramentów do cyfrowych systemów drukujących Inkjet. Powstała w 1970 firma Chimigraf, specjalizuje się w produkcji farb i lakierów dla drukarń opakowaniowych. Główna siedziba firmy znajduje się w Barcelonie. W 2017 roku firma Chimigraf dołączyła do międzynarodowego koncernu Kao Chemicals Europe, celem wspólnego opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań oraz rozszerzenia działalności na międzynarodowym rynku poligraficznym, poprzez stworzenie nowych produktów opartych na technicznej wiedzy obu firm z tego sektora. Od tego momentu nazwa została zmieniona na Kao Chimigraf. Korporacja Kao Chemicals, założona w Tokio w 1887, jest światowym liderem w branży chemicznej, specjalizującym się w środkach powierzchniowo czynnych, żywicach, alkoholach tłuszczowych i aminach, tonerach i tuszach do drukarek atramentowych.

 
O sukcesie producenta świadczy jego rozwój. Firma Kao Chimigraf obecna jest dziś w ponad 60 krajach w Europie, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Azji, będąc znaczącym producentem na tym szybko zmieniającym się i wymagającym rynku farb drukarskich. Producent stosuje innowacyjne barwniki i stara się tworzyć najbardziej zaawansowane produkty na rynku, utrzymując bliskie relacje pomiędzy zespołami pomocy technicznej i klientami.

 

Główne zastosowanie produkowanych farb

 

 

Do powyższych zastosowań proponujemy:

 

Farby Wodne

 

HIDROGRAF EC
Seria specjalnie opracowana do drukowania na tekturze falistej i chłonnych podłożach celulozowych, takich jak torby papierowe i papiery siarczanowe. Hidrograf EC to modyfikowane wodne farby akrylowe, wolne od solubilizowanych podstawowych barwników i pigmentów pochodzących z metali ciężkich.
 Karta techniczna
HIDROLUX
Seria specjalnie dostosowana do wysokiej jakości druku na tekturze falistej, papierze pakowym i workach papierowych.
 Karta techniczna
QUADRIMASTER
Farba typowa dla druku fleksograficznego i wstępnego drukowania czterobarwnego na papierach powlekanych i nie powlekanych. Cechuje się wysokim transferem farby i wysokim połyskiem.
 Karta techniczna
IDROSTAR PLUS
Farba przeznaczona do druku fleksograficznego na podłożach z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen (PE), polipropylen (PP) i poliester poddany obróbce chemicznej (PET).
 Karta techniczna
IDROLAM
Farba opracowana do druków laminowanych na różnych podłożach plastikowych.
 Karta techniczna

 

Skoncentrowane bazy

 

HIDROBAS
Seria wodorozcieńczalnych, wysoko skoncentrowanych dyspersji jednopigmentowych, przystosowana do produkcji farb fleksograficznych na bazie wody do drukowania na tekturze falistej i chłonnych podłożach celulozowych.

 Karta techniczna
NITROBAS
Seria nitrocelulozowej dyspersji jednopigmentowej, wysokiej jakości. W połączeniu z odpowiednimi lakierami uzupełniającymi, dodatkami i rozcieńczalnikami, jest odpowiednia do produkcji farb rozpuszczalnikowych do drukowania w systemach fleksograficznych i rotograwiury.

 Karta techniczna

 

 

Farby specjalne

 
Dążąc do poprawy jakości i kolorystyki druku, firma Kao Chimigraf opracowała linię specjalnych produktów i farb z bazą kolorów do specjalnych zastosowań. 

– Farby fluorescencyjne i fosforyzujące

– Farby metalizowane i perłowe

– Farby aromatyczne i optycznie zmienne

Lakiery i dodatki

 

Oferujemy szeroką gamę lakierów: połysk, mat, antypoślizgowe, primery i wszelkiego rodzaju dodatki.

– Transparentny podkład akrylowy na bazie wody, opracowany do fleksograficznego wstępnego drukowania (primer) na papierach kraft i z naturalnych surowców.

– Biała, nieprzejrzysta, akrylowa powłoka gruntowa na bazie wody jest szczególnie przydatna do wstępnego druku fleksograficznego na podłożu zawierającym wysoki procent papieru z recyklingu.

– Lakiey na bazie rozpuszczalnika (solwentowe) lub wody, matowe i błyszczące

– Wodorozcieńczalne i solwentowe lakiery gruntowe do metalizowanego OPP

– Rozpuszczalnikowe i wodorozcieńczalne lakiery do nadruku

– Specjalny lakier katalityczny o wysokim połysku

– Lakiery uszczelniające do PVC i aluminium

– Błyszczące i stempelkowe lakiery UV

– Lakiery o wysokiej odporności na ścieranie na mokro i na sucho

– Lakiery redukujące, antypoślizgowe, nieprzywierające, antyblokujące

– Odpieniacze

– Produkty czyszczące

– Specjalne dodatki

 

Opracowanie farb i kolorów na zamówienie

 
Jeśli Twoja firma potrzebuje gotowej farby do drukowania opakowań, Kao Chimigraf ma dedykowany zespół zajmujący się rozwojem.

Dzięki naszemu doświadczeniu w rozwoju farb i pigmentów oraz specjalistycznemu laboratorium, możemy uzyskać farby specjalne, dostosowane do każdej maszyny. Tworzymy najlepsze formuły, tak aby uzyskać wysoką gęstość optyczną i doskonały zakres kolorów, żeby osiągnąć najlepsze wyniki w drukowaniu każdego koloru.

Opracowujemy:

– Formułę kolorów

– Ustawienia prędkości suszenia

– Zarządzanie kolorami

– Kolorymetryczne bazy danych

– Analizę rozpuszczalników, ślizgów, ścierania i walcowania

– Projekty optymalizacji kosztów dla klientów

– Rozwój Pantone Live


Certyfikaty