[row][column size=’col-md-4′ ]

Thermostar P970

Przeznaczone do średnich i wysokich nakładów, płyty  Thermostar P970 zapewniają stabilność i precyzję drukowania w zastosowaniach zarówno akcydensowych jak i opakowaniowych.

Płyty  Thermostar P970 mogą być z powodzeniem wykorzystywane we wszystkich termicznych systemach CtP wykorzystujących źródło promieniowania o długości fali 830 nm.

Wygoda i łatwość użytkowania

Płyty  Thermostar zapewniają łatwość i prostotę obróbki. Użytkowanie w świetle dziennym oraz brak konieczności wstępnego wygrzewania oszczędza czas i koszty produkcji form drukowych. Zastosowanie konwencjonalnych roztworów wywołujących ułatwia wykorzystanie płyt  Thermostar P970 wraz z innymi płytami termoczułymi.

Elastyczność zastosowania

Płyty  Thermostar pozwalają na osiągnięcie nakładu do 100 000 odbitek bez konieczności wstępnego wygrzewania oraz wypalania. Po wypaleniu możliwe jest osiąganie nakładów powyżej 1 miliona odbitek.

Doskonałe właściwości drukowe

Zastosowanie technologii Flat Substrate zapewnia bardzo dobre zachowanie w trakcie drukowania na różnorodnych maszynach offsetowych.

Korzyści

 • Brak wstępnego wygrzewania oszczędza czas i pieniądze.
 • Wygodna obsługa w świetle dziennym.
 • Standardowa chemia pozwala stosować różne typy płyt termoczułych w jednym procesie.
 • Płyty można przechowywać po naświetleniu przez wiele godzin zanim zostaną wywołane, co może ułatwić pracę w systemach ręcznych.
 • Możliwość osiągania nakładów do 100 000 odbitek, a po wypaleniu nawet powyżej 1 miliona.

[/column][column size=’col-md-4′ ]

Energy Elite Pro

Płyty  Energy Elite Pro można użytkować we wszystkich naświetlarkach termicznych, a ich wysoka czułość pozwala na osiąganie wysokich wydajności całego systemu CtP.

Energy Elite Pro – wysoka jakość obrazu

Energy Elite Pro jest to płyta pozytywowa charakteryzująca się wysokim kontrastem rysunku i bezproblemową obróbką w świetle dziennym.

Technologia nie wymagająca wypalania

Dwuwarstwowa budowa płyt :Energy Elite Pro wykorzystuje wytrzymałą chemicznie warstwę dolną pozwalającą na osiąganie wysokich nakładów bez konieczności termicznego hartowania.  Energy Elite Pro wytrzymują nakład do 400 000 odbitek w bardzo trudnych środowiskach drukowania (do 150 000 odbitek przy użyciu farb UV i metalicznych). Jakkolwiek nie jest to wymagane, to można zastosować wypalanie gotowych form drukowych co pozwala na podwojenie uzyskiwanych nakładów.

 Energy Elite Pro – bezkompromisowa drukowność

Zastosowanie technologii Flat Substrate zapewnia bardzo dobre zachowanie w trakcie drukowania na różnorodnych maszynach offsetowych.

Energy Elite Pro – wysokie nakłady bez wypalania

Płyty  Energy Elite Pro pozwalają na osiąganie doskonałych efektów drukowania nawet w bardzo niesprzyjających warunkach bez konieczności ich wypalania.

Korzyści

 • Eliminacja konieczności wypalania form drukowych. Oszczędność powierzchni oraz kosztów energii elektrycznej.
 • Wysoka wytrzymałość. Opracowana przez Agfa podwójna warstwa kopiowa zapewnia wysoką wytrzymałość chemiczną.
 • Płyty  Energy Elite Pro zapewniają bardzo wysoką jakość uzyskiwanych druków.
 • Stabilność: Dzięki swojej wyjątkowej wytrzymałości formy drukowe zachowują stabilność w bardzo różnych warunkach pracy. Płyty  Energy Elite Pro oferują szeroką tolerancję naświetlania i obróbki chemicznej.
 • Wydajność: Standardowo można osiągnąć nakłady do 400 000 odbitek bez konieczności wypalania. Stosując jednak wypalanie można zwiększyć wytrzymałość form. Niewypalone formy drukowe mogą wytrzymać do 150 000 odbitek w bardzo trudnych warunkach drukowania farbami UV i metalicznymi.

[/column][column size=’col-md-4′ ]

Azura TS

Termoczuła płyta nie wymagająca obróbki chemicznej – Rewolucja w CtP
Azura TS wykorzystuje technologię ThermoFuse, aby w sposób fizyczny połączyć elementy warstwy kopiowej z aluminiowym podłożem, eliminując tym samym chemiczny proces obróbki. Efektem tego jest stabilny i przewidywalny w użytkowaniu system CtP. Prostota, jako immanentna cecha płyt Azura TS w naturalny sposób zapewnia najszerszą tolerancję obróbki wśród wszystkich rozwiązań CtP. Dzięki eliminacji procesu chemicznego, zminimalizowano ilość odpadów oraz skrócono proces przygotowania form drukowych.

Zastosowania

Płyty Azura TS są doskonałym rozwiązaniem przy niskich i średnich nakładach, oraz w systemach CtP o średniej wydajności. Są dostępne we wszystkich typowych formatach maszyn ćwierć, pół i pełnoformatowych.

Azura TS zapewnia reprodukcję w zakresie 2-98 % przy liniaturze 200 lpi i pozwala osiągać nakłady do 100 tys. odbitek, zależnie od stanu maszyny i rodzaju pracy.

Brak zmienności procesu

Azura TS jest prostym rozszerzeniem każdego systemu termicznego. Nie stosując obróbki chemicznej jest rozwiązaniem prostym i stabilnym. Zachowuje łatwość obróbki w świetle dziennym i jest możliwa do użycia w dowolnej naświetlarce termicznej.

Brak specjalnych zabiegów na maszynie drukującej

Azura TS współpracuje z powszechnie stosowanymi środkami, które można spotkać w drukarni, dzięki czemu nie ma potrzeby zmieniać farb, roztworów zwilżających czy dodatków alkoholowych. Zapewnia stabilne drukowanie bezpośrednio z ziarnowanego i elektrochemicznie utlenianego podłoża aluminiowego przy zachowaniu szerokiej tolerancji.

Wysoka jakość drukowania

Azura TS zapewnia reprodukcję tonów w zakresie 2-98% dpi przy liniaturze 200 lpi. Pozwala na osiąganie do 100 000 odbitek zaleznie od stanu maszyny i rodzaju pracy.

Jak działa :Azura TS…

Podczas naświetlania termotopliwe cząsteczki warstwy kopiowej plyty Azura TS są stapiane ze sobą łącząc się silnie z aluminiowym podłożem tworząc obraz. Na tym etapie nie występuje jakiekolwiek działanie chemiczne. Następnie w dedykowanym urządzeniu czyszcząco-gumującym przy użyciu roztworu gumującego następuje usunięcie pozostałości emulsji z miejsc nienaświetlonych oraz zabezpieczenie odsłoniętej hydrofilowej warstwy aluminium. Po tym etapie gotowa forma drukowa może zostać założona na cylinder maszyny drukującej.

Korzyści

 • Eliminacja procesu chemicznego zapewnia stabilność i szeroką tolerancję.
 • Fizyczne podstawy technologii ThermoFuse zapewniają prostotę i stabilność niezależnie od warunków użytkowania.
 • Odporna powierzchnia powierzchnia ułatwia posługiwanie się gotową formą.
 • Obróbka w świetle dziennym ułatwia pracę operatorom.
 • Brak szkodliwych substancji chemicznych zapewnia bezpieczeństwo obsługi.
 • Redukcja ilości odpadów i kosztów związanych z ich utylizacją.
 • Standardowe podłoże aluminiowe zapewnia doskonałe parametry drukowności.

[/column][/row]

[row][column size=’col-md-4′ ]

Amigo TS

Zaawansowana technologia termiczna zapewniająca wysoką jakość i wytrzymałość.
Amigo TS wykorzystuje technologię ThermoFuse w celu osiągnięcia wysokiej jakości, rozdzielczości i wytrzymałości. Umożliwia osiąganie doskonałych rezultatów drukowania przy wysokiej odporności chemicznej i niezrównanej tolerancji obróbki dzięki fizycznemu, zamiast chemicznemu, procesowi tworzenia obrazu na płycie. Dzięki temu jest to rozwiązanie pozwalające na najbardziej stabilne przygotowywanie form drukowych. Produkcja form drukowych jest prosta i czysta, :Amigo TS toleruje zmienność procesu obróbki jak również samego naświetlania.

Zastosowania

Amigo TS jest płytą o szerokim zakresie zastosowania. Można ją naświetlać w dowolnej naświetlarce termicznej z laserem 830 nm. Jest płytą bardzo tolerancyjną, a zmienność dostarczanej energii nie wpływa na pogorszenie jakości uzyskiwanych form drukowych.

Fizyczne obrazowanie

Wykorzystując sprawdzoną od lat technologię ThermoFuse wyeliminowano wiele zmiennych parametrów wpływających na jakość otrzymywanych form drukowych.

Warstwa kopiowa płyt  Amigo TS jest zbudowana z milionów termoplastycznych perełek. Jest to plyta negatywowa, zatem promieniowanie lasera termicznego utrwala obraz na powierzchni płyty aluminiowej. W miejscach naświetlonych termoplastyczne perełki ulegają stopieniu między sobą i wiążą się silnie z podłożem.

Prostota obróbki

Obszary nienaświetlone pokryte perełkami lateksu mogą być łatwo oczyszczone przy użyciu łagodnego środka czyszczącego. Ze względu na fakt, że proces ten jest działaniem fizycznym a nie chemicznym, osiągnięto wyjątkową tolerancję obróbki, niespotykaną w innych technikach produkcji offsetowych form drukowych.

Małe zmiany temperatury, pH, aktywności lub regeneracji mają bardzo niewielki, lub wręcz nie mają żadnego wpływu na ostateczny efekt gotowej formy drukowej. Zapewnia to łatwość przygotowania form i pewność uzyskiwania stabilnych efektów drukowania. Bardzo długa żywotność roztworu czyszczącego (do 5000 m2) oraz możliwość wykorzystania użytkowanych wywoływarek CtP lub analogowych ułatwia wdrożenie nowych płyt.

Korzyści

 • Wyższa czułość w stosunku do płyt :Amigo poprzedniej generacji umożliwia osiągnięcie większej wydajności systemów CtP porównywalnej z konwencjonalnymi płytami termoczułymi.
 • Szybkie przygotowanie do drukowania i stabilny balans farba/woda.
 • Wysokojakościowe podłoże aluminiowe dla optymalnego prowadzenia procesu drukowania.
 • Niskie zużycie i długa żywotność roztworów i wyjątkowa czystość wywoływarki.
 • Możliwość zastosowania konwencjonalnych wywoływarek do płyt CtP lub analogowych.

[/column][column size=’col-md-4′ ]

Energy Elite Eco

Czy jesteś gotowy na nową generację płyt termoczułych nie wymagających wypalania?
Odkryj Energy Elite Eco, zaawansowane i wyjątkowo wytrzymałe płyty przeznaczone do wysokojakościowego drukowania w wydajnych maszynach akcydensowych i opakowaniowych, również farbami UV.

Płyty Energy Elite Eco oferują wyjątkowo wysokie nakłady do 600 000 odbitek (i do 150 000 przy stosowaniu farb UV), zapewniając maksymalną wydajność w różnorodnych zastosowaniach. Nawet wyjątkowo trudne warunki drukowania nie przeszkadzają w uzyskiwaniu wysokojakościowych, fotorealistycznych odbitek. Połączenie wysokiej wydajności z koncepcją Agfa Graphics ECO3, płyty Energy Elite Eco ustanawiają nowy standard rozwoju, ekonomiczności i wygody. Płyty są zgodne ze wszystkimi standardowymi wywoływarkami, jednak najlepsze efekty można uzyskać stosując dedykowaną wywoływarkę Arkana.

Zaawansowana emulsja Agfa
Dzięki innowacyjnej technice nanoszenia dwuwarstwowej powłoki, płyty Energy Elite Eco eliminują konieczność zarówno wstępnego jak i końcowego wygrzewania pozwalając osiągać nakład do 600 000 odbitek. Wysoka czułość pozwala zachować płynność produkcji w nawet najszybszych systemach CtP.

Płyty Energy Elite Eco zachowują szeroką tolerancję zarówno na maszynach arkuszowych jak i zwojowych, heatsetowych oraz UV. Pozwala to na osiąganie wysokojakościowych druków, szybki restart, niskie zapotrzebowanie na roztwór zwilżający oraz stabilność balansu farba-woda. Płyty Energy Elite Eco pozwalają na szybkie osiągnięcie efektów przy minimalnym zużyciu materiałów.

Wyjątkowa, fotorealistyczna jakość druków
Płyty Energy Elite Eco są odporne na światło dzienne. Zaprojektowane zostały tak aby można ich było używać we wszystkich systemach CtP przy wysokich rozdzielczościach. Fotorealistyczne efekty uzyskuje się dzięki zastosowaniu rastrów Sublima o liniaturze do 340 lpi lub rastrów stochastycznych z minimalnym punktem 10 μm. Płyty Energy Elite Eco zapewniają stabilność w zakresie reprodukcji tonów od 1% do 99% bez widocznej utraty punktów rastrowych.

Zalety koncepcji ECO3 dzięki wywoływarce Arkana
Płyty Energy Elite Eco wpasowują się doskonale w koncepcję ECO3 zaproponowaną przez Agfa Graphics. Zostały zaprojektowane tak aby odpowiadać na potrzeby ekologii, ekonomii oraz wygody obsługi. Wykorzystując konwencjonalne wywoływarki do płyt termoczułych można zmniejszyć produkcję odpadów o 25%. Czysty roztwór wywołujący zachowuje długą żywotność i ułatwia konserwację urządzeń. Wywoływarka może być umyta nawet bez zastosowania agresywnej chemii czyszczącej.

Dzięki rewolucyjnemu, opatentowanemu kaskadowemu systemowi wywoływarka Arkana oszczędza czas i pieniądze czyniąc proces obróbki płyt bardziej ekologicznym i wygodnym.

Połączenie płyt Energy Elite Eco z dedykowaną wywoływarką Arkana gwarantuje optymalne wykorzystanie zalet koncepcji ECO3. Arkana z płytami Energy Elite Eco minimalizuje zużycie chemii oraz generowanie odpadów, a także eliminuje konieczność użycia wody płuczącej.


ECO3
Agfa Graphics wnosi wkład w innowacje zapewniające zrównoważony rozwój skupiając się na ekologii, ekonomii oraz ekstremalnej wygodzie obsługi – ECO3. Szukamy czystszych i bardziej ekonomicznych środków ułatwiających obsługę i konserwację zarówno w przypadku systemów bezchemicznych jak i konwencjonalnych.

[/column][column size=’col-md-4′ ]

Azura TU

Azura TU kładzie nacisk na zaspakajanie potrzeb najbardziej wymagających drukarń arkuszowych korzystających z płyt bezchemicznych. Płyta termoczuła Azura TU umożliwia im drukowanie maksymalnych nakładów nawet 150 tys. odbitek.

Bezkompromisowa jakość

Wraz z wykorzystaniem płyty termoczułej Azura TU obraz tworzony jest poprzez naświetlenie, a następnie usunięcie elementów nienaświetlonych i zabezpieczenie specjalnym roztworem gumującym. Ta przełomowa metoda naświetlania eliminuje, w przeciwieństwie do konwencjonalnego wywoływania płyt, zmienność procesu obróbki. Dla użytkownika oznacza to uzyskanie lepszej jakości i precyzji form drukowych. Dzięki zastosowaniu rastra Sublima 240 lpi, płyta Azura TU zapewnia maksymalną ostrość i jakość obrazu.

Szybka obróbka

Dzięki czułości sięgającej 160 mJ/cm² Azura TU maksymalnie wykorzystuje możliwości większości naświetlarek CtP. Zastosowanie naświetlarki Avalon N8-80TX umożliwia naświetlanie 50 płyt B1 w ciągu godziny.

Prosta obsługa

Azura TU proponuje wygodę obróbki w świetle dziennym, a jej podłoże aluminiowe zapobiega uszkodzeniom i ułatwia pracę operatorom. Wysoki kontrast ułatwia pełną kontrolę jakości oraz kontrolę wizualną. Azura TU wykonana jest z wysokojakościowego, ziarnowanego aluminium, co redukuje ryzyko niestabilności procesu oraz eliminuje problemy podczas drukowania.

Przyjazna dla środowiska

Brak konieczności użycia odczynników chemicznych mówi sam za siebie. Uzyskiwanie obrazów dzięki płycie termoczułej Azura TU nie wymaga udziału wywoływacza czy regeneratora. Natomiast brak udziału substancji chemicznych oznacza mniejsze koszty utylizacji, bardziej bezpieczne warunki pracy oraz mniej odpadów. Proekologiczne zalety użytkowania płyty termoczułej Azura TU obejmują cały proces obróbki płyt.

Wyjątkowe urządzenie czyszcząco-gumujące Azura CX

Urządzenie czyszcząco-gumujące Azura CX stanowi idealne dopełnienie systemu. Azura CX oferuje wyjątkowo długie okresy międzykonserwacyjne (płukanie tanków konieczne jest dopiero po obróbce 7000 m2 płyt). Czas mycia urządzenia jest znacznie krótszy i łatwiejszy niż w przypadku jakiejkolwiek innej, konwencjonalnej wywoływaki.

Dodatkowo – zrezygnowanie z tradycyjnej obróbki chemicznej na rzecz płyt Azura TU oznacza niemal całkowite wyeliminowanie zużycia wody (do 95%). Mniej wody oznacza mniej odpadów – a mniej odpadów oznacza korzyść dla środowiska i mniejsze koszty.

Urządzenie czyszcząco-gumujące Azura CX wykorzystuje roztwór o neutralnym pH.  W procesie produkcji form drukowych z udziałem nowej płyty Azura TU wyeliminowano wszystkie zmienne wpływające na przebieg obróbki (temperaturę, pH, przewodność itd.). Rezultatem jest niezawodny proces i wyjątkowa jakość obrazu. Co więcej, zabezpieczone roztworem gumującym aluminium znakomicie sprawdza się w drukowaniu zapewniając odpowiednią stabilność.

Sprawdzona technologia ThermoFuseTM…

po prostu naświetl, zagumuj i drukuj!

Sprawdzona od wielu lat innowacyjna technologia ThermoFuse™ nadal nie schodzi z nagłówków medialnych. A to głównie za sprawą wykorzystywania jedynego prawdziwie bezchemicznego rozwiązania. Po wprowadzeniu na rynek 10 lat temu pierwszej płyty termoczułej Azura, technologia ThermoFuse™ szybko stała się liderem w branży. W oparciu o ten ogromny sukces rynkowy Agfa Graphics rozszerza gamę rozwiązań bezchemicznych, wprowadzając płytę termoczułą Azura TU. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie wymagających drukarń arkuszowych. Już dziś firmy takie mogą korzystać z szerokiej gamy zalet technologii ThermoFuse™.

Podstawy

Azura TU wykorzystuje technologię „Flat Grain” firmy Agfa Graphics – elektrochemicznie ziarnowane i utleniane aluminium jest powlekane pojedynczą warstwą oleofilową typu ThermoFuse™. Cząsteczki warstwy są na tyle małe, aby pozwolić na uzyskanie ostrego obrazu wysokiej jakości. Podczas naświetlania w standardowej naświetlarce ze źródłem promieniowania 830 nm cząsteczki te pochłaniają ciepło i ulegają stopieniu dzięki czemu łączą się silnie ze sobą i z podłożem. Operacja ta tworzy trwałą warstwę oleofilową umożliwiającą drukowanie nakładów do 150 tys. odbitek.

Tworzenie obrazu na płytach Azura TU jest procesem całkowicie fizycznym, a nie chemicznym. Nienaświetlone elementy warstwy mogą zostać łatwo usunięte podczas zabezpieczania formy roztworem gumującym Azura CX Gum. Naniesiona w tym czasie warstwa gumy zabezpiecza podłoże aluminiowe przed utlenieniem w miejscach niedrukujących.

Płyty Azura TU z których powstały właśnie formy drukowe są gotowe do założenia na maszynę drukującą. Doskonałe właściwości drukowe znane z innych płyt firmy Agfa Graphics oraz mniejsze zapotrzebowanie na roztwór zwilżający pozwala zredukować ilość zużywanej farby osiągając jednocześnie wysokie nasycenie barw, oraz łatwiejsze i szybsze utrwalanie.

Korzyści

 • Eliminacja procesu chemicznego zapewnia stabilność i szeroką tolerancję.
 • Fizyczne podstawy technologii ThermoFuse zapewniają prostotę i stabilność niezależnie od warunków użytkowania.
 • Odporna powierzchnia powierzchnia ułatwia posługiwanie się gotową formą.
 • Nakłady do 150 tys. odbitek.
 • Obróbka w świetle dziennym ułatwia pracę operatorom.
 • Brak szkodliwych substancji chemicznych zapewnia bezpieczeństwo obsługi.
 • Redukcja ilości odpadów i kosztów związanych z ich utylizacją.
 • Urządzenie czyszcząco-gumujące Azura XC – długa żuwotność kąpieli i minimalne zużycie gumy.
 • Standardowe podłoże aluminiowe zapewnia doskonałe parametry drukowności.

[/column][/row]


[button style=”enigma_btn_black” size=”enigma_btn_large” btn_disable=”0″ url=”https://akon.com.pl/oferta/materialy-eksploatacyjne/plyty-offsetowe-filmy-i-chemia-agfa/” ]Wróc[/button]