Wiele nowych zastosowań i podłoży do zadruku

Szukasz nowej niszy, czegoś, co odróżni Cię od konkurencji i zwiększy Twoje zyski? Drukowanie na plastiku jest odpowiedzią. Dziś, ten kwitnący rynek widzi nowe zastosowania i podłoża. Płyty DVD, plastikowe znaczki i karty, detaliczne karty upominkowe, karty lojalnościowe klientów, karty telefoniczne, hotelowe karty kluczowe, znaki, grafiki podłogowe, 3D i soczewkowe elementy reklamowe to tylko niektóre z potencjalnych rynków dla druku na plastiku.

Drukarze, którzy przestawili się z konwencjonalnego offsetu na druk Waterless Toray, odkrywają, że druk ten oferuje:

  • Znacznie lepsze rozwiązanie pod względem łatwości obsługi, oszczędności i jakości produkcji
  • Zaawansowaną, fotorealistyczną jakość druku z minimalnymi wahaniami kolorów na plastikowym podłożu
  • Technologię druku farbami UV, które szybko utwardzają farby na plastikowym podłożu, zapewniając szybszy czas realizacji i większą liczbę zleceń
  • Doskonałą powtażalność produktu końcowego
  • Lepszą przyczepność i odporność na światło
  • Możliwość drukowania na foliach, kliszach i innych niechłonnych podłożach

Eksperci przewidują, że rynek druku na unikalnych podłożach będzie nadal rósł i ewoluował w miarę wprowadzania nowych materiałów. Odkryj jego zalety i wykorzystaj jego pełny potencjał, przechodząc na bezwodny druk UV z płytami Toray.

Jakie podłoża z tworzyw sztucznych są dostępne?

Podłoża polipropylenowe, styrenowe i wysokoudarowe Lexan są dostępne dla elementów specjalnego zastosowania, takich jak grafiki na basenach lub wyświetlacze fontann sodowych.

Sztywny winyl PVC oferuje wysoce zadrukowaną powierzchnię do trwałych lub odpornych na wilgoć prac. Podłoża te są dostępne w przezroczystych i białych, błyszczących i matowych wykończeniach w różnych grubościach i mogą być drukowane z jednej lub dwóch stron w nieograniczonej liczbie kolorów w zależności od konkretnego podłoża.

Winylowa folia ektrostatyczna posiada wysoce zadrukowaną i bezklejową powierzchnię, która może być łatwo usunięta lub ponownie umieszczona na dowolnym szkle lub gładkiej powierzchni. Naklejki winylowe Static Cling są produkowane na nadającej się do recyklingu folii antyadhezyjnej, która może być łatwo wycięta w praktycznie dowolnym kształcie.

Plastik pochodzący z recyklingu o wysokiej zawartości materiałów po recyklingowych jest popularną opcją ekologiczną.