DI-plot

Program DI-Plot, to uniwersalny konwerter danych dla systemów poligraficznych. 

     Przyjmuje szeroką gamę różnych danych Pre-press, takie jak Tiff, CIP3, PDF itp., aby utworzyć dane wyjściowe do różnych celów. Typowe zastosowanie DI-Plot to instalacja z InkZone (Ink-preset i Closed-loop) w drukarni i z DJet przy dwustronnym proofie impozycyjnym w przygotowalni DTP.

      Dzięki funkcji obsługującej format JDF, DI-Plot to doskonałe oprogramowanie do proofingu dla szerokiej gamy cyfrowych maszyn do druku offsetowego, systemów CtP i naświetlarek do filmów. Do wydruku można użyć dowolnej kolorowej drukarki lub plotera.

Pakiet oprogramowania do konwersji i wydruku plików bitmapowych

Technologia

     Rdzeniem programu DI-Plot są algorytmy descreeningu: oryginalne pliki wysokiej rozdzielczości (od 1200 do 4000 DPI) przygotowane dla naświetlarek są zmniejszane do rozdzielczości zgodnej z ustawieniami drukarki kolorowej (np. 300 lub 600 DPI). Proces usuwania rastra w DI-Plot został opracowany według najwyższego standardu: przez to kolorowe wydruki próbne są dokładne w najdrobniejszych szczegółach. Z powodzeniem testowano szeroką gamę urządzeń drukujących, np. drukarki i plotery firmy Epson, HP, Canon, Xerox, OKI itp.

Dowolny Wydruk nie jest dowodem

    W rzeczywistości takie „dowody” nie są dowodem niczego. Wszyscy używają różnych technologii Rip i przetwarzają nieseparowane pliki PostScript. Mogą pojawić się liczne problemy: zainstalowane czcionki mogą nie być poprawne, obrazy RGB mogą nie zostać przetworzone lub różne wersje oprogramowania na pierwszym, drugim lub trzecim poziomie PostScriptu mogą dawać błędy. Po instalacji między interpreterem PostScript a naświetlarką, DI-Plot jest jedynym systemem, który gwarantuje absolutną zgodność między proofem a drukiem.

Kalibracja kolorów

      Program DI-Plot można podłączyć do wielu dobrze znanych programów odbitek próbnych, gdy potrzebny jest wydruk wiernie odwzorowujący kolory. Obliczenia gamutu kolorów i wydruki są następnie przetważane przez system taki jak Bestcolor.

Technologia JDF

      Program DI-Plot obsługuje format JDF. W oparciu o dane bitmapowe i pliki CIP-3 przesłane ze studia Pre-press, oprogramowanie zapisuje jako pliki CIP4/JDF i przekazuje je do systemów opartych na InkZone lub bezpośrednio do konsoli maszyny drukarskiej.

Czytaj PDF …

Obejrzyj film: Konfigurowanie DI-Plot

Czytaj PDF …