EPSON DJet

Nowoczesna technologia druku dwustronnego

     DJet to innowacyjny system drukowania do ekonomicznej produkcji krótkich serii o jakości firmy Epson, a także ultraszybkie rozwiązanie druku atramentowego do dwustronnych wydruków próbnych i impozycyjnych.

elastyczny projekt

      System DJet jest oparty na nowych, wysokowydajnych drukarkach Epson z serii SureColor SC-T, oznaczonych certyfikatem Energy Star i może obsługiwać zarówno formaty 4-up, jak i 8-up o szerokości papieru 23” (580 mm), 35” (890 mm) i 43” (1090 mm), a także wszystkie formaty offsetowe do klasy 6 (100 x 140 cm). Dzięki pięciu kasetom na atramenty, które ułatwiają szybką zmianę między czernią fotograficzną a czernią matową, drukarka DJet z serii SureColor SC-T jest wydajna i precyzyjna.

automatyka

      Monitorowane przez kamery wideo urządzenie DJet, drukuje z wysoką precyzją według registrów przednich i tylnych. Kamery wideo są wykorzystywane do monitorowania postępu produkcji za pomocą kodu wydrukowanego wzdłuż arkuszy. Podczas całego procesu drukowania system rejestruje aktualną pozycję zadrukowanego papieru. Umożliwia to wysoką precyzję zadruku przód-tył na nieobciętym papierze z roli. Dzięki systemowi DJet komunikaty o stanie drukarki, poziomie napełnienia pojemników z tuszem, postępie produkcji, końcu rolki papieru itp. są przekazywane w czasie rzeczywistym.

atramenty i podłoża

     Przyjazne dla środowiska atramenty Epson UltraChrome XD są na bazie wody i wyróżniają się dużą przestrzenią barw, głębokimi odcieniami czerni oraz wyjątkową odpornością na blaknięcie. Te właściwości pozwalają na druk na wielu różnych podłożach. Dlatego też możliwe jest stosowanie niektórych papierów z certyfikatem FSC bez konieczności wstępnego zadruku podkładem (primer). Ważne funkcje sterowania systemem zostały zintegrowane przez firmę Epson bezpośrednio w oprogramo- waniu sprzętowym drukarek SureColor używanych w rozwiązaniu DJet.