Lupy proste

Lupy proste są przeznaczone do szybkiej kontroli miejscowej. Są tanie, lekkie, wyposażone w obudowy z tworzywa sztucznego z przeźroczystym pierścieniem akrylowym pozwalającym na doświetlenie światłem z otoczenia bez regulacji ostrości. Optyka wykonana z nietłukącego tworzywa sztucznego lub szkła. Dostępne modele o powiększeniach w przedziale od 5 do 30-krotnego. Lupy nie posiadają skal pomiarowych w wyposażeniu (nie występują również jako opcja).


Lupa PEAK 1960

Lupa PEAK 1960 o powiększeniu x5, polu widzenia 30 mm. Optyka aplanatyczna, bez dystorsji.

 

 

 


Lupa PEAK 2018

Lupa PEAK 2018 do przeźroczy o powiększeniu x8, polu widzenia 24 x 36 mm odpowiadające formatowi małoobrazkowemu. Optyka aplanatyczna bez dystorsji. Stopka akrylowa przeźroczysta, optyka pozwala na ogniskowanie, pokryta powłoką antyrefleksyjną.

 

 


Lupa PEAK 2032

Lupa PEAK 2032 o powiększeniu x10, polu widzenia 30 mm. Optyka aplanatyczna, bez dystorsji.

Układ optyczny składa się z dwóch płasko-wypukłych soczewek skierowanych wypukłością do siebie. Umożliwia to widok pozbawiony aberracji aż do samej krawędzi. Wielkość pola widzenia oraz duża, przeźroczysta, akrylowa stopka umożliwia dobrą ocenę np. wydruków przy nieoptymalnym oświetleniu.


Lupa PEAK 1961

Lupa PEAK 1961 o powiększeniu x10, wyposażona w soczewki o szklane odporne na zarysowania z dużą głębią ostrości. Klasyczna lupa uniwersalna mająca szerokie zastosowanie o dużym polu widzenia jak zwartą konstrukcję wynoszącym 28 mm.

 

 


Lupa PEAK 1966

Lupa PEAK 1966 to na stałe połączona z doświetleniem lupa PEAK 1961. Zasilanie z 2szt. Baterii 1,5V typ C (nie wchodzą w skład zestawu).

 

 

 


Lupa PEAK 1962

Lupa PEAK 1962 o powiększeniu x15, polu widzenia 15 mm. Optyka achromatyczna, bez dystorsji, powlekana. Układ optyczny składa się z trzech soczewek, co pozwala na dość duże powiększenie przy zachowaniu małych gabarytów lupy. Zastosowanie w miejscach, gdzie powiększenie x10 jest niewystarczające (np. kontrola punktu druku, tzw. dot).

Dostępna również w wersji z doświetleniem (model PEAK 2023) o charakterystyce jak w modelu PEAK 1966.


Lupa PEAK 1964

Lupa PEAK 1964 o powiększeniu x22, polu widzenia 10 mm. Optyka achromatyczna, bez dystorsji, z powłoką antyrefleksyjną. Układ optyczny składa się z dwóch podzespołów i trzech elementów. Zastosowanie, jako alternatywa dla mikroskopów stacjonarnych i miniaturowych.

 

 


Lupa PEAK 1964-L

Lupa PEAK 1964-L to lupa PEAK 1964 wyposażona w dodatkowe doświetlenie, jednak w odróżnieniu od PEAK 1966 i PEAK 2023 jest możliwość odłączenia lupy od doświetlenia. Wąskie oświetlenie pozwala na bardzo dobre pozycjonowanie. Zasilanie z 2szt. Baterii 1,5 V typ AA Mignon (nie wchodzą w skład zestawu).

 

 


Lupa PEAK 1996

Lupa PEAK 1996 o powiększeniu x30, polu widzenia 7 mm. Optyka achromatyczna, bez dystorsji, z powłoką antyrefleksyjną. Lupa o dużym powiększeniu dająca nieodwrócony obraz (co ma miejsce np. w mikroskopach o podobnym powiększeniu), mała i lekka, pozwala na obsługę jedną ręką, trzymając w drugiej badany przedmiot. Lupa składa się z czterech soczewek w dwóch grupach. Jest skonstruowana w tak, że pole obrazu jest największe, gdy źrenica obserwującego oka jest skierowana na oś optyczną w odległości 8 mm od wierzchołka soczewki. Dlatego użytkownik powinien przycisnąć lekko ręką przysłonę lupy do twarzy, trzymając równocześnie w drugiej ręce obserwowany przedmiot. Ogniskowanie odbywa się przez dostosowywanie odległości lupy. Należy również trzymać lupę tak, aby oś optyczna zgrywała się z osią optyczną oka.

Dostępna jest również w wersji z doświetleniem (model PEAK 1996-L) o charakterystyce jak w modelu 1964-L, jednak bez możliwości demontażu lupy z doświetlenia.