Założona: 1997 roku

Cambridge, UK

Firma prywatna

O Firmie Hamillroad Software

     Hamillroad Software jest dynamiczną firmą, która dostarcza przemysłowi poligraficznemu innowacyjnych rozwiązań.

Firma Hamillroad zrodziła się z pionierskiej pracy Roberta Miller, w trakcie opracowywania wielu udoskonaleń, wydajności i produktywności w Harlequin RIP, jakich oczekują użytkownicy. Te nakłady pracy, zaowocowały w technologii dalszym rozwojem i komercyjnym zastosowaniem.

Firma Hamillroad Software Limited została zarejestrowana w Anglii, jako baza do dalszego rozwoju i obsługi tej technologii na ryneku. Zarządzana jest przez CEO Andy’ego Cave’a, twórcę i Szefa Projektu Harlequin RIP oraz uprzedniego założyciela i członka Harlequin Limited (obecnie Global Graphics Software Limited). Hamillroad specjalizuje się w cyfrowo modulowanym rastrowaniu, który zapewnia niezrównaną jakość dla druku litograficznego ( Auraia DMS) i fleksograficznego (Bellissima DMS).

CEO

Tworzymy produkty, które zmieniają świat drukuAndy Cave, CEO

    Nasze rozwiązania w zakresie druku pomagają klientom zaoszczędzić czas i pieniądze na wszystkich etapach procesu drukowania, jednocześnie poprawiając końcową wierność drukowanego obrazu.


Auraia DMS

Technologia rastrowania o ultra wysokiej rozdzielczości
Raster konwencjonalny 175 lpi
AURAIA DMS, ekwiwalent 200-400 lpi
AURAIA DMS, ekwiwalent 400-600 lpi

Auraia DMS udoskonala rastrowanie półtonów, osiągając wysoki poziom szczegółowości obrazu w sposób podobny do rastrowania FM/stochastycznego, a także zapewnia ultra gładkie przejścia tonalne, gładsze niż klasyczne rastrowanie AM/XM. Obrazy uzyskują niemal fotorealistyczne odwzorowanie, a kolorowe powierzchnie wydają się drukowane jak fotografia. Ponadto oszczędzamy około 20 procent farby. Jest łatwa w naświetlaniu na standardowych naświetlarkach, pasowaniu i drukowaniu. Cechuje ją brak efektu Moir é. Drukarze nigdy więcej nie będą ograniczani przez efekty: niedokładności pasowania, dryfującą rozetę, niezdolność uzyskania zgodności odbitki wobec Proofa, banding (paskowanie), wahania dot gain, gubienia punktów w światłach lub cieniach. Od tych aspeptów drukarze zostali uwolnieni, dzięki rastrowaniu Auraia, mogąc osiągać doskonałe rezultaty wydruku.

Zapraszamy do testów rastra Auraia na swoich pracach

FirstProof

PREPRESS SOFT PROOFING: Usprawnij zarządzanie pracą, zredukuj koszty PROOFINGU i wykrywaj błędy w zrastrowanej pracy przed drukiem

FirstProof
Umożliwia sprawdzenie poprawności zrastrowanych prac w postaci TIFF przed świeceniem płyt CtP i drukowaniem

       FirstPROOF to specjalizowany program do soft-proofingu przeznaczony do przygotowalni DTP dający możliwość różnych sprawdzeń przed drukiem, który został zaprojektowany do pracy w ściśle zintegrowany sposób z programami Harlequin RIP, Esko Flex (LEN) RIP, Presstek DI RIP lub z dowolnym oprogramowaniem RIP wytwarzającym pliki TIFF.

    FirstPROOF to doskonałe narzędzie pozwalające operatorowi szybko i łatwo zweryfikować, czy to, co zostało zripowane i ma zostać naświetlone i wydrukowane, jest poprawne i nie zawiera błędów ani problemów. Jest to niezbędne narzędzie, które pomaga stwierdzić jeszcze przed świeceniem płyt, że to, co ma być drukowane, jest prawidłowe, zmniejszając w ten sposób marnotrawstwo płyt offsetowych i oszczędzając znaczną ilość czasu i pieniędzy.

Najważniejsze funkcje:

 • Oglądanie pracy z wysoką dokładnością na ekranie
 • Kontrola pracy
 • Narzędzia pomiarowe                    – (tylko wersja pro)
 • Zaawansowane narzędzia             – (tylko wersja pro)
 • Dokładne wyświetlanie kolorów  – (tylko wersja pro)
 • Modyfikacja strony                         – (tylko wersja pro)
 • Drukowanie                                     – (tylko wersja pro)


FirstProof Standard

      FirstPROOF Standard to podstawowy, ale potężny program dla studia DTP do soft-proofingu, który umożliwia łatwe śledzenie, przeglądanie, sprawdzanie i zatwierdzanie przygotowanych prac przed świeceniem i drukiem. Po zainstalowniu do istniejącego oprogramowania Harlequin, Esko-Graphics, Presstek DI lub dowolnego oprogramowania RIP opartego na TIFF-out, zapewnia pełną kontrolę prac przed wydrukiem.

      Dokładne funkcje przeglądania pozwalają użytkownikom sprawnie poruszać się po pracy, powiększając i pomniejszając, aby sprawdzić układ i zawartość. W ten sposób użytkownicy FirstPROOF Standard mogą sprawdzić podstawowe problemy z przygotowaniem do druku przed naświetleniem płyt CtP lub, co gorsza, jeszcze przed drukowaniem stron, oszczędzając w ten sposób cenny czas i pieniądze. Wśród wielu funkcji jest możliwość wyszukania danego elementu (według nazwy), zobaczenie miniatury stron w pracy, zobaczenie całkowitego pokrycia farbą każdej separacji (z „0%” lub „>0%” wskazującym pustą separację lub z samymi znacznikami cięcia i kolorowymi paskami testowymi), przeglądania złożenia separacji stron w pracy lub każdą separację na osobno, usuwania elementu lub separacji, które są puste lub zawierają błędy i drukowania pracy, która nie zawierają błędów.

Najważniejsze funkcje:

 • Przeszukiwanie wielu stacji RIP, aby znaleźć daną pracę
 • Przeglądanie prac ze zdalnych stacji RIP bez zatrzymywania ich pracy
 • Unikalne narzędzie Trap Black, które pozwala użytkownikowi łatwo sprawdzić traping
 • Wydajny, zdalny podgląd obrazu (sieć LAN) — przesuwanie, powiększanie, obracanie i odwracanie
 • Kontrola zadań – zatwierdzanie, odrzucanie, usuwanie i przesyłanie dalej prac
 • Narzędzia pozycjonowania – współrzędne, regulowane linijki, linie siatki
 • Narzędzia kolorystyczne – symulacja koloru papieru tła i nieprzezroczystych farb
 • Nowoczesny interfejs użytkownika – hierarchia zadań, informacje o zadaniach, miniatury stron, okno nawigacji i podpowiedzi 

     Przeglądane prace można albo tymczasowo oznaczać jako zatwierdzone lub odrzucone, albo trwale zatwierdzać lub usuwać. Notatki informacyjne można dołączyć do każdego zadania.

FirstProof Proffessional

    FirstPROOF Professional to zaawansowane narządzie, dokładnie odwzorowujące kolorystykę pracy służące w przygotowalni do softproofingu. Zbudowany na bazie FirstPROOF Standard, który zawiera większy zestaw narzędzi i znaczące dodatkowe funkcje. Po dodaniu do oprogramowania RIP firm Harlequin, Esko-Graphics, Presstek DI lub TIFF-out RIP, zapewnia szereg niezwykle zaawansowanych możliwości. Rozwiązanie zarządzania kolorem w FirstPROOF Pro to zupełnie nowa, innowacyjna metoda generowania dokładnych kolorystycznie wiernych odbitek próbnych, która jest tania, łatwa w użyciu i szybka, eliminując tym samym potrzebę wykonywania odbitek próbnych na papierze.

    Większy zestaw funkcji zapewnia specjalistyczne narzędzia Prepress do szczegółowej kontroli prac, co znacznie zmniejsza liczbę błędów. Dzięki temu użytkownicy FirstPROOF Pro mogą wykryć o wiele więcej problemów związanych z przygotowaniem do druku przed naświetleniem płyty CtP, wypaleniem płyt lub, co gorsza, przed wydrukowaniem stron, oszczędzając w ten sposób cenny czas i pieniądze.

     Wśród dodatkowych funkcji jest możliwość obracania separacji (np. gdy nastąpił dodatkowy obrót o 90 stopni), łączenia pojedynczych separacji oraz możliwość ich drukowania.

Najważniejsze funkcje:

 • Wygodne, zdalne (sieć LAN) przeglądanie obrazów – przesuwanie, powiększanie, obracanie i przerzucanie
 • Kontrola zadań – zatwierdzanie, odrzucanie, usuwanie i wysyłanie zadań
 • Narzędzia pozycjonujące – współrzędne, regulowane linijki, linie siatki i linie pomocnicze
 • Narzędzia kolorystyczne – kolor tła papieru i farby kryjące
 • Nowoczesny interfejs użytkownika – hierarchia zadań, informacje o zadaniu, miniatury stron, okno nawigacji i etykiety narzędziowe
 • Narzędzia pomiarowe – odległości, obszary, raster (liniatura i kąt), kolor i gęstość pokrycia farbą oraz obsługa kodów kreskowych
 • Zaawansowane narzędzia – podgląd czerni, limity farby, przyrost punktu, krzywe tonalne, widok dwustronny, powiększenia
 • Dokładne przeglądanie kolorów, w tym narzędzie do sprawdzania gamutu, efektu mory
 • Modyfikacja stron – przycinanie, obracanie, łączenie, usuwanie i czyszczenie
 • Drukowanie – separacje, pojedyncze lub kompozytowe na dowolnej drukarce


First Proof Lite

     FirstPROOF Lite jest darmowym, podstawowym produktem do soft-proofingu. Po dodaniu do RIP-a Harlequin (lub opartego na TIFF-out) zapewnia prosty sposób śledzenia i przeglądania ripowanych prac. Podstawowe możliwości przeglądania, umożliwiają użytkownikom przeglądanie rzeczywistych przetworzonych przez RIP prac, wraz z miniaturowym widokiem, który daje przegląd stron. FirstPROOF Lite jest wbudowany w FirstPROOF Professional, który działa w trybie demonstracyjnym przez 28 dni, zanim powróci do trybu Lite. Korzystając z niego, użytkownicy FirstPROOF Lite mogą testować i zapoznać się z dużymi korzyściami (pod względem oszczędności czasu i pieniędzy), jakie przynosi FirstPROOF Professional.

      Ponadto FirstPROOF Lite zawiera możliwość zdalnego monitorowania stanu RIP’a i monitora wyjściowego Harlequin RIP, dzięki czemu można stwierdzić, kiedy określone zadanie zostało zakończone. FirstPROOF Lite jest przeznaczony do użytku samodzielnego lub razem z FirstPROOF Standard i FirstPROOF Professional (na przykład klient może zakupić pojedynczą kopię FirstPROOF Professional i używać FirstPROOF Lite na innym stanowisku). Można zainstalować i używać wielu kopii FirstPROOF Lite, wszystko za darmo.

Najważniejsze funkcje:

 • Zdalnie monitoruje zadania na RIP Harlequin, ze wskaźnikami stanu pokazującymi, kiedy zadanie zostało wydrukowane
 • Przeglądanie prac ze zdalnych stacji RIP na dowolnym komputerze Macintosh lub stacji roboczej PC, nie tylko tam, gdzie znajduje się RIP
 • Wyświetla aktualne dane, które zostaną wykonane przez RIP, albo miniaturę widoku strony
 • Przeglądanie strony ze wszystkimi złożonymi separacjami lub pojedyncze separacje
 • Okno nawigacji pozwala zobaczyć całą stronę i szybko poruszać się po obrazie
 • Obsługuje wszystkie standardowe formaty Harlequin RIP, we wszystkich stacjach RIP Harlequin od 3.2 w górę
 • Obsługuje wszystkie standardowe formaty TIFF, z wyjątkiem JBIG oraz YCbCr/CIE-L*a*b* TIFF


Pobierz wersje programu

FirstProof Standard
FirstProof Professional
FirstProof Lite

Dla FirstPROOF Lite wybierz „Uruchom w trybie demonstracyjnym”, aby uruchomić w pełni funkcjonalną 28-dniową wersję próbną FirstPROOF Professional, a następnie powróć do FirstPROOF Lite. Klucze produktu można kupić później, aby na stałe uaktualnić do wersji FirstPROOF Standard lub Professional.