Rok założenia: 1997r

ColorGate Digital Output Solutions GmbH,

Siedziba:  Hannover

    Firma ColorGATE od ponad 20 lat zajmuje się oprogramowaniem do druku cyfrowego, zarządzaniem kolorystyką i drukiem Proofingowym. Oferuje szeroką gamę rozwiązań Proofingowych i zarządzania barwą dla grafiki artystycznej i druku wielkoformatowego. ColorGATE dostarcza innowacyjne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i modułowe portfolio rozwiązań programowych i sprzętowych dla przygotowalni DTP, przemysłowych aplikacji druku i dekoracji na każdym etapie produkcji. Szczególny nacisk kładzie na dokładne i spójne odwzorowanie kolorów, połączone z najwyższą wydajnością. Stworzenie systemu druku atramentowego wymaga czegoś więcej niż tylko odpowiednio zaprojektowanego sprzętu. Wybór i integracja głowic drukujących, kontrolerów i oprogramowania jest co najmniej równie ważna. Tylko dobrze dostrojone rozwiązanie zapewni jakość, łatwość obsługi i ekonomiczne wskaźniki. Firma ColorGATE bardzo mocno angażuje się w prace międzynarodowych organizacji standaryzujących normy dla przemysłu poligraficznego, takich jak ISO, Fogra, GRACoL i ProcessStandard Digital (PSD).

ColorGATE Digital Output Solutions GmbH jest zarządzana przez współzałożyciela Thomasa Kirschnera jako CEO od 1997 roku i jest niezależną spółką koncernu Ricoh Company Ltd. od 2018 roku .
Portfolio rozwiązań ColorGATE w dziedzinie komercyjnej poligrafii obejmuje następujące aplikacje:

  • Proofgate
  • Productionserver
  • Filmgate

Firma ColorGATE oferuje indywidualne rozwiązania dla każdej aplikacji, technologii produkcji i środowiska z następującymi cechami:

  • Wysokiej jakości komponenty
  • Optymalne odwzorowanie kolorów
  • Spójność reprodukcji w każdym momencie
  • Maksymalna wydajność
  • Intuicyjna koncepcja sterowania i interfejs użytkownika

Proofgate firmy ColorGATE to oprogramowanie RIP, dostosowane do potrzeb użytkowników indywidualnych i korporacyjnych w agencjach projektowych, reklamowych, działów Prepress, działów marketingu i komunikacji. Zapewnia cyfrowy proofing, zgodny z międzynarodowymi standardami kolorystycznymi ISO 12647-7, ProcessStandard Digital (PSD), G7 oraz wartościami referencyjnymi FOGRA 39, 51 i 52.


Proofgate
ProductionServer
Filmgate

Nasz cel: DRUKARKA ATRAMENTOWA MA DRUKOWAĆ JAK MASZYNA OFFSETOWA

    Odbitka próbna jest symulacją późniejszego wyniku drukowania na maszynie offsetowej. Szczególnie w przypadku analogowych procesów drukowania, gdzie płyty drukarskie muszą zostać naświetlone, cylindry wklęsłe wygrawerowane lub klisze fleksograficzne opracowane, ważne jest, aby zawczasu wykryć ewentualne błędy. Ale nawet w przypadku większych systemów druku cyfrowego ważne jest, aby przed rozpoczęciem produkcji uzgodnić z klientem wynik druku i kolorystykę. Obecnie takie wydruki próbne wykonywane są na wielkoformatowych drukarkach atramentowych. Aby umożliwić precyzyjną symulację kolorów, ColorGATE Productionserver i Proofgate pracują z profilami kolorów opartymi na sprawdzonym na całym świecie standardzie ICC. Zarówno system produkcyjny, jak i system druku próbnego są cechowane, tzn. ich odwzorowanie kolorów jest mierzone za pomocą naszych modułów profilujących. Dane te są później wykorzystywane do precyzyjnego odwzorowania wydruków z systemu produkcyjnego na systemie proofingu.