Ponad 100-letnie doświadczenie w precyzyjnej obróbce metali.

Najwyższej jakości krajarki i noże

     Nazwy MOHR i POLAR są znakiem towarowym firmy Adolf Mohr Maschinenfabrik GmbH z siedzibą w Hofheim, założonej w 1906 roku, jako warsztat mechaniczny. Od tego czasu firma nie tylko zmieniła się znacznie w asortymencie produkcji, ale z regionalnego dostawcy wyrosła na największego na świecie producenta precyzyjnych i szybkich krajarek oraz noży do maszyn tnących. Przez dziesiątki lat, firma Adolf Mohr Maschinenfabrik zajmuje się produkcją wysokiej jakości krajarek (gilotyn) i noży sprzedawanych na całym świecie pod marką uznaną POLAR i MOHR. Z ilością ponad 130 000 wyprodukowanych krajarek, Adolf Mohr jest numerem 1 na świecie. 

        Krajarki MOHR to solidne urządzenia z napędem hydraulicznym, przeznaczone do pracy jednozmianowej w małych drukarniach offsetowych, drukarniach cyfrowych lub punktach usługowych. Nasi klienci cenią sobie nie tylko łatwą obsługę, ale także serwis, dużą żywotność i precyzję tych urządzeń. Wyjątkową precyzję cięcia uzyskuje się przez mocną konstrukcję i bezpośredni, dokładny pomiar ustawień. Krajarki MOHR dostępne są w trzech rozmiarach: 56, 66 i 80 cm szerokości cięcia. Wszystkie trzy modele dostępne są w wersji ECO lub PLUS. Krajarka ECO to podstawowa wersja z monochromatycznym wyświetlaczem o przekątnej 5,5”. Model PLUS wyposażony jest w 18,5” wyświetlacz dotykowy i jest przystosowany do integracji z siecią cyfrową transmisji danych, za pomocą której przekazywane są ustawienia cięcia do każdej pracy przez Workflow przygotowalni DTP.

Oferta Krajarek (Gilotyn) MOHR

Rozwój druku cyfrowego doprowadził do gwałtownego wzrostu tej dziedziny w ciągu ostatnich kilku lat i do zmian w druku na żądanie. Drukowanie bardzo małych nakładów o wysokiej jakości oraz druków personalizowanych to dwie ważne cechy tego sektora. Marka MOHR oferuje krajarki na stale rosnącym rynku małych nakładów, pomagając precyzyjnie i sprawnie introligatorsko wykańczać produkcję. Krajarki MOHR dostępne są w dwóch typach i trzech rozmiarach: 56, 66 i 80 cm.

MOHR Cutter D ECO
wytrzymała, programowalna gilotyna do cięcia

     Obsługa tej gilotyny odbywa się za pomocą ergonomicznie umieszczonego panelu sterowania z monochromatycznym wyświetlaczem o przekątnej 5,5” i dodatkową klawiaturą membranową. Powtarzające się sekwencje cięcia można zapamiętać (pojemność pamięci 198 programów) i stosować w dowolnym momencie. Tworzenie programów cięcia odbywa się ręcznie lub za pomocą menu poprzez intuicyjne programowanie blokowe.

                                                                               56                          66                        80

Szerokość cięcia                                                 560 mm                670 mm               800 mm

Głębokość cięcia                                                560 mm                670 mm               800 mm

Wysokość cięcia                                                 max. 80 mm          80 mm               100 mm

Funkcje:

 • Nisko profilowa klawiatura z łatwymi do zrozumienia symbolami
 • Programowanie w czasie cięcia
 • Programowanie blokowe – 198 miejsc w pamięci programu
 • Informacja o programie cięcia w formie tekstu
 • Cykle cięcia pokazane za pomocą symboli
 • Programowalne marki
 • Ustawiany czas docisku przed cięciem
 • Mocowanie stosu z dociskiem bez cięcia
 • Sygnał potrzeby smarowania.

MOHR Cutter D PLUS
wytrzymała, programowalna w sieci gilotyna do cięci

     Obsługa tej gilotyny odbywa się za pomocą ergonomicznie umieszczonego 18,5-calowego ekranu dotykowego. Powtarzające się sekwencje cięcia można zapamiętywać (pojemność pamięci 1998 programów) i dostosowywać w dowolnym momencie. Zintegrowane z cyfrowym przepływem pracy, dane cięcia są przejmowane bezpośrednio z Prepressu do Compucut® jako plik ppf lub jdf. Następnie Compucut® automatycznie generuje program cięcia. Aby automatycznie uruchomić program cięcia, maszyna wyposażona jest w czytnik kodów kreskowych. Dzięki temu czas przygotowania można skrócić prawie do zera. Dzięki wizualizacji procesu obsługa materiału jest przedstawiana graficznie, dzięki czemu ryzyko błędów znacznie się zmniejsza.

                                                                                 56                           66                         80

Szerokość cięcia                                                  560 mm                670 mm               800 mm

Głębokość cięcia                                                 560 mm                670 mm               800 mm

Wysokość cięcia                                                max. 80 mm            80 mm                100 mm

Funkcje:

 • Nisko profilowa klawiatura z łatwymi do zrozumienia symbolami
 • Programowanie w czasie cięcia
 • Programowanie blokowe – 198 miejsc w pamięci programu
 • Informacja o programie cięcia w formie tekstu
 • Cykle cięcia pokazane za pomocą symboli
 • Programowalne marki
 • Ustawiany czas docisku przed cięciem
 • Mocowanie stosu z dociskiem bez cięcia
 • Sygnał potrzeby smarowania.

MOHR 3-Side Trimmer BC 330

Trójnóż do automatycznego przycinania składek klejonych lub szytych z trzech stron podczas jednej operacji tylko jednym nożem.

Wytrzymały i przystosowany do pracy w sieci, 3-stronny trymer MOHR BC 330, to najnowsze rozwiązanie do automatycznego cięcia produktów zszytych lub oprawionych (np. książek). W przeciwieństwie do trymerów trójnożowych ma tylko jeden nóż do cięcia trzech stron. Chwytak ustawia produkt w prawidłowej pozycji cięcia. Cięcie jest hydrauliczne, co umożliwia dostosowanie czasu przebywania noża w dolnym martwym punkcie do materiału. Solidny zespół tnący gwarantuje precyzyjne cięcie, które jest delikatne dla materiału. Stosowany nacisk można bezstopniowo dostosować do każdego ciętego materiału w dużym zakresie regulacji. MOHR BC 330 jest obsługiwany z ergonomicznie umieszczonego 18,5-calowego ekranu dotykowego. Powtarzalne rozmiary cięcia można zapisać i dostosować w dowolnym momencie. W celu automatycznego uruchomienia programu cięcia, maszynę można wyposażyć w czytnik kodów kreskowych. Pozwala to na skrócenie czasu konfiguracji prawie do zera.

Czytaj ulotkę PDF ze specyfikacją Cutter ECO

Czytaj ulotkę PDF ze specyfikacją Cutter PLUS

Nowoczesne technologie krajarek MOHR

 • Hydrauliczny napęd krajarki zapewnia długotrwałe, bezpieczne używanie.
 • Liniowe łożyskowanie jest bezobsługowe i zapewnia wysoką precyzję.
 • Specjalny mechanizm ułatwiający wymianę listwy.
 • Bezpośredni pomiar poprzez obrotowy przetwornik połączony z wrzecionem.
 • Głębokość mocowania noża można wygodnie ustawiać z przodu.


W naszym dużym Centrum Demonstracyjnym w Hofheim możemy zaprezentować i zademonstrować większość naszych maszyn i systemów, również z praktycznymi testami z Państwa własnym materiałem. Prosimy o kontakt z Nami w celu ustalenia dogodnego terminu demonstracji.