Firma Kao Chimigraf to hiszpański producent najwyższej jakości solwentowych i wodnych farb Flexo oraz atramentów do cyfrowych systemów drukujących Inkjet. Powstała w 1970 firma Chimigraf, specjalizuje się w produkcji farb i lakierów dla drukarń opakowaniowych. Główna siedziba firmy znajduje się w Barcelonie. W 2017 roku firma Chimigraf dołączyła do międzynarodowego koncernu Kao Chemicals Europe, celem wspólnego opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań oraz rozszerzenia działalności na międzynarodowym rynku poligraficznym, poprzez stworzenie nowych produktów opartych na technicznej wiedzy obu firm z tego sektora. Od tego momentu nazwa została zmieniona na Kao Chimigraf. Korporacja Kao Chemicals, założona w Tokio w 1887, jest światowym liderem w branży chemicznej, specjalizującym się w środkach powierzchniowo czynnych, żywicach, alkoholach tłuszczowych i aminach, tonerach i tuszach do drukarek atramentowych.

 
O sukcesie producenta świadczy jego rozwój. Firma Kao Chimigraf obecna jest dziś w ponad 60 krajach w Europie, obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Azji, będąc znaczącym producentem na tym szybko zmieniającym się i wymagającym rynku farb drukarskich. Producent stosuje innowacyjne barwniki i stara się tworzyć najbardziej zaawansowane produkty na rynku, utrzymując bliskie relacje pomiędzy zespołami pomocy technicznej i klientami.

 

Główne zastosowanie produkowanych farb

 

 

Do powyższych zastosowań proponujemy:

 

Farby Wodne

 

HIDROGRAF EC
Seria specjalnie opracowana do drukowania na tekturze falistej i chłonnych podłożach celulozowych, takich jak torby papierowe i papiery siarczanowe. Hidrograf EC to modyfikowane wodne farby akrylowe, wolne od solubilizowanych podstawowych barwników i pigmentów pochodzących z metali ciężkich.
 Karta techniczna
HIDROLUX
Seria specjalnie dostosowana do wysokiej jakości druku na tekturze falistej, papierze pakowym i workach papierowych.
 Karta techniczna
QUADRIMASTER
Farba typowa dla druku fleksograficznego i wstępnego drukowania czterobarwnego na papierach powlekanych i nie powlekanych. Cechuje się wysokim transferem farby i wysokim połyskiem.
 Karta techniczna
IDROSTAR PLUS
Farba przeznaczona do druku fleksograficznego na podłożach z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen (PE), polipropylen (PP) i poliester poddany obróbce chemicznej (PET).