Płyta Toray Waterless PRIXIA SK-1

       Wybór nr 1 do drukowania na puszkach do napojów

Firma Toray opracowuje fotopolimerowe płyty drukarskie TORELIEF™ od lat 60-tych. W latach 70-tych płyty te w znacznym stopniu wyparły metalowe płyty typograficzne, które do tej pory były podstawą w przemyśle puszek do napojów. Dziś TORELIEF™ jest na całym świecie wyborem nr 1 w dziedzinie druku na puszkach do napojów.

Dążąc do jeszcze wyższej jakości, wykorzystaliśmy nasze technologie opracowywania płyt silikonowych i doświadczenie w zakresie druku na puszkach do napojów TORELIEF™, aby opracować PRIXIA™ SK-1, bezwodną płytę offsetową, która umożliwia druk w wysokiej rozdzielczości z bardziej płynną gradacją osiągając bardziej atrakcyjne i fotorealistyczne obrazy. Doskonała do druku na puszka do napojów, puszkach do aerozoli i na tubach.

Płyta PRIXIA SK-1 zapewnia jakość druku do 250 linii na cal, w porównaniu z rozdzielczością 75-120 linii na cal w przypadku typowych płyt fotopolimerowych. Możliwość odwzorowania niespotykanej dotąd jakości 250 linii na cal wynika z faktu, że płyty termiczne CTP PRIXIA mają wielkość pojedynczego punktu 7 mikronów, w porównaniu do 50 mikronów w przypadku standardowych płyt polimerowych. Praktycznie nie występuje przyrost punktów. Żywotność płyty jest szacowana na około jednego miliona puszek. Dzięki ulepszonej jakości obrazu, PRIXIA™ SK-1 może zrewolucjonizować rynek supermarketów i sklepów spożywczych, umożliwiając doskonałą reprodukcję atrakcyjnych, efektownych i fotorealistycznych wzorów, które zwiększają atrakcyjność wizualną szerokiej gamy napojów i innych produktów konsumenckich.