Oprogramowanie Xitron

Rok założenia: 1997

Siedziba: Ann Arbor, USA

Międzynarodowe biura: US & UK
Xitron stale pracuje nad rozwiązaniami dla prepress od 1977 r. Ich misją jest opracowywanie intuicyjnych, produktywnych i podręcznych alternatyw. Daje to możliwości sterowania wieloma urządzeniami, dostarczanymi dziś przez różnych znanych producentów.
 

Opracowywanie workflow bazującego na Harlequin  

Grupa inżynierów z Xitron, opracowała workflow bazujące na silniku Harlequin od w 1992r. Poprzez nieustanną pracę nad udoskonalaniem, Navigator RIP zawiera 64-bitową architekturę, natywną interpretację PDF’a, dokładnie renderując transparencję. Daje to możliwości dostrojenia pod własne potrzeby dane moduły workflow. Opcjonalne cechy takie jak trapping, impozycja, load balancing oraz stabilny podgląd, daje obszerną funkcjonalność w Navigator, niedostępną w zwykłych RIPach.
 

Adobe Workflow Development

Dla środowiska produkcyjnego preferującego Adobe PDF Print Engine, Xitron oferuje workflow o nazwie Sierra. Jest to kompletne workflow dla prepress, które zawiera integrację JDF, wbudowaną dynamiczną impozycję oraz funkcjonalość cross-media. Zbudowano to workflow w oparciu o bieżący silnik interpretacji PDFa, poprzez silnik APPE, Sierra zawiera (preflighting) inspekcję PDF, zaawansowany soft proofing oraz sprawdzoną technologię od firmy Adobe, dającą funkcjonalność trapowowania na RIPie.
 

Obsługa wielu rodzajów urządzeń CTP oraz CTF

Firma Xitron dostarcza RIPy, Workflow oraz tzw. TIFF Catcher’y, które są w stanie obsłużyć komunikację z setkami urządzeń Computer-to-Plate, naświetlarek CTF, proofiarek, maszyn cyfrowych, szybkich kopiarek oraz drukarek ink jet, dostępnych obecnie na rynku. Komunikacja poprzez oprogramowanie “plug-ins” wraz z innowacyjnymi kartami interface USB, czyni możliwym pozostawanie przez lata tym kosztownym systemom na bycie aktualnymi w obecnych czasach. Następuje to dzięki niższym kosztom inwestycji m.in. w upgrade’y firmy Xitron.
 

Własne Opracowane Oprogramowanie (Custom Software Development)

Dział rozwoju poza znanymi graczami na rynku, jest najbardziej rozpoznawalnym działem pośród innych konkurencyjnych. Firmy takie jak Agfa, Ryobi, Mitsubishi, Memjet, Glunz & Jensen, Ohio Engraving, Global Graphics, Presstek oraz Neopost polegają na inżynierach firmy Xitron, którzy dostarczają oprogramowania sprawdzające się w przemyśle poligraficznym. Dzięki czemu tam gdzie działa Xitron, zwiększa to produktywność danego środowiska.
 

Rozwiązania

Niezależność w Prepress
Firma Xitron opracowała workflow oraz RIPy, do celów sterowania większością popularnych urządzeń dostępnych na rynku. Jeśli jest potrzeba tchnąć życie w stare systemy CTP lub poptrzeba w pełni funkcjonalnego workflow dla maszyn cyfrowych, Xitron dostarcza rozwiązań do tego celu. Dealerzy zainstalowali ponad 30 000 RIPów na całym świecie, kierujących urządzeniami dostarczanymi od prawie wszystkich liczących się dostawców.

Opracowane własne innowacyjne narzędzia w oparciu o wymagania procesu, co oznacza bazową funkcjonalność w odniesieniu do tego co jest drukowane. Bez znaczenia czy mowa tu o offset, flexo, wąska wstęga, etykiety, szeroki format, opakowania lub specjalizowane grafiki, Xitron projektuje prepress workflow i narzędzia, które pracują dla użytkownika.

 

Produkty