Rok założenia: 1990

Siedziba: Zurych, Szwajcaria

 

Początki firmy

Około1990, Digital Information zostało założone przez Michael Haenni oraz Christoph Bugs, dwóch młodych specjalistów IT z doświadczeniem w mediach. Dziś firma jest dobrze rozpoznawana w przemyśle poligraficznym, nie tylko lokalnie w Szwajcarii, lecz również w pozostałych krajach.

Konsolidacja sił podczas tworzenia firmy nie trwała długo i już w 1994 Digital Information przeprowadziło się do nowo otwartego Technopark w Zurchu. Dwa lata później firma została przekształcona w spółkę z o.o.  Michael Haenni oraz Christoph Bugs zapoczątkowali opracowanie nowych oprogramowań. W 1996 opublikowali legendarny program  DI-Plot , do proofing’u bitmap.

Wielcy gracze dołączyli do grona DI

W bliskiej współpracy ze stale rosnącą liczbą partnerów, Digital Information Ltd. zaczęli tworzyć nowe oprogramowanie dla przemysłu graficznego. Dziś Agfa, MAN Roland, Müller Martini oraz Kodak Polychrome Graphics są pośród najcenniejszych klientów.

Kto współtworzy sukces firmy?

Dział sprzedaży i wsparcia mieszczący się w siedzibie głównej w Zurychu. Produkty są dostępne w w wielu krajach poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji, reselerów oraz partnerów OEM. Dział rozwoju również stanowi zespół ludzi z wielu krajów: Szwajcaria, Niemcy, Rumunia, Estonia, Szwecja.

Tajemnica sukcesu

Digital Information prowadzi ścisłą współpracę między działem rozwoju, a użytkownikami końcowymi. Dzięki temu można szybko reagować i dostosować się do ich potrzeb.


Rozwiązania

Digital Information Ltd. Ustanowiło przemysłowe standardy.
Dzięki kilku tysiącom zainstalowanych licencji DI-Plot, stał się on standardową nazwą w przemyśle graficznym. Linia produktów InkZone mająca premierę w 2001 umożliwiła integracje setkom drukarzy, poprzez połączenie się z ich offsetowymi maszynami drukującymi. Preproofer stał się najbardziej popularnym urządzeniem proofingowym do druku dwustronnego.

Dla druku cyfrowego – do małych nakładów

–  Preproofer – DJet bazujący na InkJet’owych drukarkach Epson (druk dwustronny)

Dla drukowania offsetowego

– DI Plot

– Ink Zone Perfect

– Ink Zone Loop

– Ink Zone Fountain

 

INK ZONE PERFECT

Wstępne ustawienia stref farbowych (Ink Keys), dostarczane są poprzez sieć Ethernet bezpośrednio do konsoli maszyny offsetowej. Przeciągnij & upuść: prosta operacja z użyciem myszki lub ekranu dotykowego.

Rozwiązanie to dostarcza ustawień stref farbowych poprzez sieć Ethernet, wiec ustawienia wczytywane są natychmiastowo do konsoli maszyny drukującej, co zwiększa produktywność. Co więcej? InkZone generuje bazę danych twoich ustawień stref farbowych, pozwala to na korekcje i ciągłe udoskonalanie tych nastawów. To czyni InkZone Perfect nieodzownym elementem dla  standaryzacji offestowego procesu drukowania.

Proszę rozważyć: Kiedy używasz InkZone Perfect to oprogramowanie oblicza wstępne ustawienia, w odniesieniu do korekt jakie maszynista wprowadził w trakcie druku. Poprzez wsteczny odczyt tych ustawień (po korekcie maszynisty), może zostać dokonana kalibracja względem różnic wstępnych nastawów a poprawkami w strefach farbowych, jakie wprowadził maszynista. Ten proces optymalizacji/korekty wstępnych ustawień stref farbowych, może przebiegać automatycznie. Kiedy przychodzi wznowienie zamówienia, oznacza to: przyspieszenie rozruchu maszyny, znaczną oszczędność makulatury, stabilną i wysoką jakość druku.

 

INK ZONE LOOP

Uruchomienie InkZone Loop daje drukarni niezależne rozwiązanie online, do cyfrowej kontroli maszyn offestowych. Dzięki wsparciu technologii pomiarowej, InkZone Loop umożliwia automatyczny pomiar i ocenę pasków kontrolnych, jak również ciągły przesył przeliczonych korekcji, bezpośrednio do offsetowej maszyny drukarskiej. InkZone Loop bazuje na sprawdzonych kartach do komunikacji: IZ Card, IZ Tape, IZ Strip.

Pomiar…

Wejście: Bezpośrednie podłączenie do maszyny drukarskiej. InkZone Loop wspiera urządzenia pomiarowe dostarczane przez szerokie grono dostawców. Wartości gęstości optycznych na arkuszu są zawarte w kontrolnym pasku pomiarowym, który jest mierzony w ciągu kilku sekund oraz może zostać zobrazowany w IZ Loop.

Użycie danych z pomiaru, umożliwia maszyniście natychmiastową korektę stref farbowych, tam gdzie to konieczne. Ponadto pomiar daje możliwość nie tylko korekcji gęstości optycznej, ale również innych parametrów jak dot gain, slur, zgodność kolorów z ISO 12647, etc.

 

Rozwiązanie dla oczyszczania

InkZone Fountain, jest systemem oczyszczania, który wykorzystuje technologię ceramicznych nanowłókien, nominalnie stworzonych dla potrzeb rynku medycznego, w celu filtracji cząstek o wielkości do 2 nanometrów.
 
 
Poprzez zerowe zużycie i zerowe straty wprowadzanej wody,  InkZone Fountain daje wysoko udoskonaloną produkcję. InkZone Fountain jest przyjazny środowisku, wraz z szybkim zwrotem inwestycji. Nadaje się do maszyn offestowych arkuszowych i zwojowych.
 
 
 
 
 

 

Proofer jest funkcjonalną drukarką  (Djet bazujący na drukarce Epson)

 

 

Wraz z premierą wszystkich nowych DJet, Digital Information wprowadza na rynek graficzny kolejną generację znanego rozwiązania do druku dwustronnego.

Rozwiązanie DJet bazuje na nowych drukarkach Epson’a , dających wysoką wydajność, serie SureColor SC-T serie potrafią pokryć zapotrzebowanie formatu 4up oraz 8up, z szerokościami papieru 23” (580 mm), 35” (890 mm) oraz 43” (1090 mm), jak również względem obowiązujących rozmiarów papieru do klasy 6 (100 x 140 cm).

Przy obecnej wydajności drukarek, pozwala to na zadruk dwustronny do 300 stron A4.

Zatem to rozwiązanie to nie tylko druk dwustronny proofa impozycji, ale również w pełni produkcyjne urządzenie pozwalające drukować dwustronnie małe nakłady w jakości InkJet’owych drukarek Epson.